Swarovski, Kolekcja Zegarków 2012

Opublikowano: 2012-04-13
Kolekcja zegarków Swarovski na 2012 rok.
W marcu 2012 roku na targach zegarków i biżuterii Baselworld firma Swarovski z dumą zaprezentuje czwartą już kolekcję swoich czasomierzy, w której nie zabraknie wspaniałych, nowych propozycji.

W tym roku firma wprowadzi do swojej oferty Lake of Shimmer – trzecią już edycję czasomierzy zaprojektowanych według stworzonej przez firmę Swarovski koncepcji Avant Time.
Zaplanowano prezentację dwóch nowych linii: Lovely Crystals i Crystalline, a także wzmocnienie sztandarowego modelu Octea, który pojawi się w całkowicie nowych wersjach kolorystycznych, zasilając linie Octea Sport i Octea Chrono. Ważną rolę w nowej kolekcji odgrywa stworzony przez firmę Swarovski wyjątkowy materiał Crystal Mesh, który zastosowano w liniach Elis Mini, Elis Lady oraz Piazza, a także w modelu Elis Bangle, który ukaże się jesienią.

Większość modeli, które weszły w skład tej kolekcji, obejmującej obecnie dziewięć linii poszerzonych o 16 nowych modeli, będzie dostępna od marca 2012 roku w butikach Swarovskiego oraz specjalistycznych salonach zegarmistrzowskich na całym świecie.

LAKE OF SHIMMER, Avant Time, Edycja 3, autor: Tokujin Yoshioka
Cieszący się międzynarodową sławą japoński projektant Tokujin Yoshioka stworzył dla marki Swarovski jedyny w swoim rodzaju zegarek.

Artysta, który na potrzeby firmy Swarovski zaprojektował stoisko wystawiennicze znane pod nazwą „Lake of Shimmer” zaprezentowane na targach Baselworld 2009, zaczerpnął inspirację z imponującej ściany wyróżnionego nagrodami stoiska i stworzył elegancki zegarek przedstawiający wszystko to, z czego marka Swarovski słynie na całym świecie.
Subtelna bransoletka zegarka, któremu nadano tę samą nazwę, składa się z drobnych, ośmiokątnych modułów ze stali nierdzewnej, które efektownie odbijają światło podobnie jak ściana wspomnianego stoiska zbudowana z 16 000 aluminiowych łusek ożywionych za sprawą zdalnego sterowania umożliwiającego uzyskanie aż 40 różnych ustawień!
Tarczę zegarka stanowi pojedynczy element z bezbarwnego oszlifowanego kryształu osłonięty zupełnie płaskim szafirowym szkiełkiem zegarkowym, który bez wątpienia będzie przykuwać uwagę otoczenia. Upływ czasu wskazują jedynie wskazówki godzinowa i minutowa przesuwające się nad logo umieszczonym na godzinie 12. „Chciałem, by upływ czasu wyznaczało lśnienie kryształowych szlifów”, wyjaśnia Tokujin Yoshioka.
Tarczę otacza idealnie okrągła, delikatna ramka ze stali nierdzewnej z dyskretną koronką ozdobioną kaboszonem z logo marki. Pod deklem, na którym widnieje wytłoczony motyw Swanflower®, kryje się nieomylny szwajcarski mechanizm zegarkowy.
Ten zegarek, wykonany w całości ze stali nierdzewnej, jest wodoodporny do głębokości 30 metrów i pojawi się w sprzedaży we wrześniu.

Model „Lake of Shimmer” będzie dostępny na całym świecie wyłącznie w wybranych punktach sprzedaży detalicznej, między innymi w salonach, które mogą się poszczycić wystrojem wnętrza reprezentującym nową koncepcję wzorniczą „Crystal Forest”, stworzoną również przez Tokujina Yoshiokę.

Koperta:
Okrągła koperta ze stali nierdzewnej o średnicy 32 mm, wodoodporna do głębokości 30 metrów
Tarcza:
Tarcza wykonana w całości z bezbarwnego oszlifowanego kryształu
Logo Swan na godzinie 12.
Bransoleta:
Bransoleta ze stali nierdzewnej
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

OCTEA CHRONO
Zegarek „Octea Chrono”, który był istotną nowością w zeszłorocznej ofercie, powraca w tym roku w dwóch nowych, modnych wersjach kolorystycznych.

Charakterystyczne połączenie kryształów i pasków nie uległo modyfikacji, jednak chronograf, początkowo w kolorze fioletowym, jest teraz dostępny również w wersji „Octea Chrono Anthracite”.
Jednokierunkowa obrotowa ramka ze wskazaniem minut wykonana z pojedynczego kryształu w efektownym kolorze Crystal Silver Night urzeka różnymi odcieniami szarości. Na antracytowej tarczy znajdują się 3 liczniki odmierzające minuty, sekundy i dziesiąte części sekund. Bardzo kobiecym i szykownym akcentem w tym czasomierzu jest otoczka z kryształów w oprawie pavé wokół licznika sekundowego. Nazwa Swarovski nad okienkiem datownika na godzinie 4 harmonijnie komponuje się z logo Swan na godzinie 12 – oba detale wykonane z ręcznie mocowanych metalowych elementów oddzielają okrągłe, fluorescencyjne indeksy. Szlifowane wskazówki są również fluorescencyjne, a wskazówka sekundowa gotowa jest odmierzyć każdą upływającą chwilę.
Rowkowanej koronce z logo osłoniętym szklanym kaboszonem towarzyszą dwa eleganckie przyciski używane do uruchamiania mechanizmu ETA, w który wyposażono ten chronograf. Stal nierdzewna oraz najwyższa jakość wykończenia dają pewność, że Octea Chrono jest wodoodporna do głębokości 50 metrów. Ciemnoszary pasek z elastycznego tworzywa świetnie uzupełnia wyrafinowany, a zarazem sportowy wygląd tego modelu. Wszechstronny, kobiecy charakter i wytworność tego zegarka podkreśla ponadto sześć kryształów w jednakowym odcieniu – Crystal Silver Night – ręcznie osadzonych w pasku.

Zarówno w modelu „Octea Chrono Anthracite” w klasycznej, szarej kolorystyce, jak i w modelu „Octea Chrono Fuchsia” w modnym fiolecie, wykorzystano w pełni kunszt firmy Swarovski oraz umiejętności szwajcarskich zegarmistrzów, łącząc sportowe wzornictwo z elegancją, precyzją i oryginalnością.

Koperta:
Okrągła koperta o średnicy 40 mm pokryta powłoką PVD w kolorze antracytowym lub ze stali nierdzewnej, jednokierunkowa obrotowa ramka z kryształu w stopniowanych odcieniach szarości lub fioletu, wodoodporna do głębokości 50 metrów. Szafirowe szkiełko zegarkowe odporne na zarysowania z powłoką antyrefleksyjną.
Tarcza:
Ciemnoszara lub srebrno-biała tarcza z motywem promieni słonecznych z ciemnoszarym lub białym otokiem i zewnętrznymi detalami ozdobnymi; fluorescencyjne indeksy, 3 liczniki odmierzające minuty, sekundy i dziesiąte części sekund, licznik sekundowy ozdobiony otoczką z kryształów w oprawie pavé.
Logo Swan na godzinie 12. Datownik na godzinie 4.
Pasek:
Pasek z elastycznego tworzywa w kolorze czarnym lub fioletowym ozdobiony sześcioma kryształami w kolorze Crystal Silver Night lub Fuchsia Diamond Touch Light, z zapięciem na klamerkę z powłoką PVD w kolorze antracytowym lub ze stali nierdzewnej.
Mechanizm:  
Chronograf ETA, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

OCTEA SPORT
Stworzony w 2011 roku dzięki zaawansowanej technologii zegarek „Octea Sport” z elementami ze spieku ceramicznego powraca do gry, tym razem jako model „Octea Sport White Rose-Gold” z detalami z różowego złota. Linię tę wzmocnią ponadto modele „Octea Sport Ocean Blue” oraz „Octea Sport Lilac” z kryształami w nowych, efektownych kolorach.

Jednokierunkowa obrotowa ramka wykonana jest z pojedynczego oszlifowanego elementu ze spieku ceramicznego w kolorze białym lub z kryształu w kolorze intensywnie niebieskim lub jasnofioletowym.
Na tarczy pokrytej białą emalią widnieje logo Swan na godzinie 12 oraz indeksy i cyfry arabskie z różowego złota. Tarczę osłoniętą szafirowym szkiełkiem zegarkowym odpornym na zarysowania i pokrytym powłoką antyrefleksyjną przemierza wskazówka sekundowa oraz fluorescencyjne wskazówki minutowa i godzinowa, przesuwające się nad datownikiem umieszczonym na godzinie 3. Elegancka rowkowana koronka ze szklanym kaboszonem jest ozdobiona metalowym logo Swan, które widnieje także w formie motywu Swanflower® na odwrocie koperty ze stali nierdzewnej o średnicy 39 mm. Wygrawerowano tu także wszystkie istotne informacje, takie jak nazwa marki oraz informacje o pochodzeniu Swiss made i wodoodporności do głębokości 50 metrów, które dowodzą wysokiej jakości tego modelu. Oparty na kompozycji modnych krzywizn i prostych, biały pasek z elastycznego tworzywa ozdobiony jest 6 ręcznie mocowanymi elementami z oszlifowanego spieku ceramicznego, które zwiększają komfort noszenia i podnoszą walory estetyczne.
W wersji turkusowej i jasnofioletowej sześć elementów z kryształów Blue Zircon i Light Amethyst Intensive Diamond Touch Light stanowi idealne wykończenie paska z elastycznego tworzywa.

Ta propozycja z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie wśród miłośników zegarków i modnych zestawień kolorystycznych, a także będzie okazją, by uczcić udany mariaż spieku ceramicznego i luksusowych detali wykończeniowych z różowego złota!

Koperta:
Okrągła koperta o średnicy 39 mm z aluminium lub ze stali nierdzewnej z powłoką PVD z różowego złota zintegrowana z jednokierunkową obrotową ramką z białego spieku ceramicznego lub kryształu Blue Zircon bądź Light Amethyst Intensive Diamond Touch Light, wodoodporna do głębokości 50 metrów.
Tarcza:
Tarcza srebrno-biała z motywem promieni słonecznych, indeksy i cyfry arabskie z powłoką PVD z różowego złota lub w kolorze turkusowym bądź jasnofioletowym.
Logo Swan na godzinie 12. Datownik na godzinie 3.
Pasek:
Pasek z elastycznego tworzywa w kolorze białym, turkusowym lub jasnofioletowym ozdobiony sześcioma elementami z białego spieku ceramicznego lub kryształów Blue Zircon bądź Light Amethyst Intensive Diamond Touch Light. Zapięcie na klamerkę wykonaną ze stali nierdzewnej z powłoką PVD z różowego złota lub z matowego aluminium.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

CRYSTALLINE
Model „Crystalline” wyróżnia się wspaniałą okrągłą kopertą o średnicy 40 mm idealnie wykończoną około 800 kryształami w oprawie pavé.

O nadzwyczajnym uroku tego zegarka decyduje jego koperta z subtelnym akcentem w postaci logo Swan na godzinie 12 i trzema indeksami, które zaznaczono metalowymi elementami na szafirowym szkiełku zegarkowym. Tarczę również cechuje stonowany charakter – widnieje na niej jedynie nazwa firmy. W modelu „Crystalline White” dwie centralnie umieszczone, eleganckie wskazówki przesuwają się nad srebrno-białą tarczą z motywem promieni słonecznych; ta wersja jest dostępna z paskiem z białej skóry cielęcej z zapięciem na klamerkę. W modelu „Crystalline Silver” z paskiem z tkaniny strukturalnej w kolorze srebrnym w centralnej części tarczy znajduje się powlekane rodem lusterko, natomiast model „Crystalline Black” z tarczą pokrytą czarną emalią prezentuje się efektownie z paskiem ze skóry cielęcej w kolorze czarnym.
Wszystkie trzy modele będą dostępne od marca 2012 roku. „Crystalline Red” to kolejna wyrafinowana propozycja, tym razem z tarczą i paskiem w kolorze czerwonym. Ten model o świątecznym charakterze, nieustępujący pozostałym pod względem elegancji, pojawi się w salonach sprzedaży na całym świecie już we wrześniu.

Wyróżniający się kobiecym charakterem zegarek „Crystalline”, który łączy najnowsze trendy w modzie z praktycznymi funkcjami ponadczasowego urządzenia, z pewnością wzbudzi zainteresowanie aktywnych i eleganckich kobiet.

Koperta:
Okrągła koperta ze stali nierdzewnej o średnicy 40 mm, wypełniona 800 bezbarwnymi kryształami, wodoodporna do głębokości 30 metrów.
Tarcza:  
Tarcza srebrno-biała z motywem promieni słonecznych, z lusterkiem powlekanym rodem lub pokryta czarną emalią, ze szlifowaną wskazówką godzinową i minutową.
Logo Swan na godzinie 12.
Pasek:
Pasek z szarej tkaniny lub skóry cielęcej w kolorze białym bądź czarnym z zapięciem na klamerkę wykonanym ze stali nierdzewnej.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu i koronce.

LOVELY CRYSTALS
Ta całkiem nowa linia zegarków Swarovski pod nazwą „Lovely Crystals” pojawi się w sprzedaży w połowie 2012 roku.

Pojawieniu się tych pięciu nowych zegarków o radosnym, kobiecym charakterze będzie towarzyszyła prawdziwa eksplozja barw. Kopertę każdego z modeli o średnicy 35 mm zdobi 16 swobodnie poruszających się kryształów Swarovski Zirconia, które przemieszczają się wewnątrz ramki ze stali nierdzewnej w rytm ruchów nadgarstka.
W zależności od modelu pasek z prawdziwej skóry ma kolor biały, czarny lub magenta i jest wyposażony w zapięcie na klamerkę ze stali nierdzewnej. W modelu w kolorze magenta kryształy Zirconia mają barwę od białej po intensywnie czerwoną. Bransoleta ze stali nierdzewnej występuje w połączeniu z tarczą ozdobioną masą perłową lub czarno-srebrną z motywem promieni słonecznych. Każdy z pięciu modeli posiada logo Swan na godzinie 12 oraz wytworne, dyskretne indeksy powlekane rodem na godzinie 3, 6 i 9. Delikatna koronka jest ozdobiona kaboszonem z metalowym logo Swan, a na deklu ze stali nierdzewnej widnieje wygrawerowana informacja, że zegarek jest wyposażony w mechanizm Swiss made i jest wodoodporny do głębokości 30 metrów.

Koperta:
Okrągła koperta ze stali nierdzewnej o średnicy 35 mm, z 16 swobodnie poruszającymi się kryształami Zirconia w kolorze białym lub kryształami Zirconia w kolorze białym i Salmon Pink oraz syntetycznymi kamieniami w odcieniach Ruby Medium i Ruby Dark w modelu w kolorze magenta, wodoodporna do głębokości 30 metrów.
Tarcza:
Tarcza z masy perłowej lub czarno-szarej z motywem promieni słonecznych i indeksami powlekanymi rodem na godzinie 3, 6 i 9.
Logo Swan na godzinie 12.
Pasek:
Pasek z prawdziwej, gładkiej skóry cielęcej w kolorze białym, czarnym lub magenta z zapięciem na klamerkę wykonanym ze stali nierdzewnej lub bransoleta ze stali nierdzewnej.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

ELIS LADY i ELIS MINI
Bestsellerową linię zegarków „Elis Mini”, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2009 roku, rozszerzono dotychczas o linie „Elis Lady” i „Elis Bangle”.
W 2012 roku do oferty dołączą dwa modele z bransoletą typu Crystal Mesh w nowych kolorach: „Elis Mini Silk Diamond Touch Light” oraz „Elis Lady Provence Lavender Diamond Touch Light”.

Zarówno mniejsza, jak i większa wersja modelu „Elis” powstała bez wątpienia pod wpływem inspiracji kolekcjami biżuterii oraz akcesoriów marki Swarovski i zachwyca przede wszystkim wytwornym paskiem typu Crystal Mesh w kolorze złotym lub lawendowym.
Srebrno-biała tarcza z motywem promieni słonecznych jest ozdobiona kryształami osadzonymi na godzinie 3, 6 oraz 9 i efektownie lśni w czworokątnej kopercie przywodzącej na myśl piramidę. Koperta wykonana ze stali z powłoką PVD z różowego złota lub ze stali nierdzewnej jest dostępna w wersji dużej lub małej, dzięki czemu model ten jest wprost nieodzownym uzupełnieniem każdej kreacji – czy to na wieczornym spotkaniu, czy to podczas popołudniowego koktajlu.
Ozdobiony motywem promieni słonecznych element centralny w srebrno-białym kolorze nadaje temu zegarkowi wytworny wygląd. Na dwupoziomowej tarczy widnieją 4 indeksy: logo Swan na godzinie 12 oraz ręcznie oprawiane i mocowane bezbarwne kryształy na pozostałych pozycjach. Delikatne szlifowane wskazówki pokryte rodem lub powłoką PVD z różowego złota spokojnie odmierzają upływający czas...
Kompozycję zegarka, przesyconą luksusem i kobiecością, dyskretnie przełamuje jedynie rowkowana koronka z wypukłym kaboszonem. Świadectwo najwyższej jakości tego wieczorowego czasomierza można znaleźć na deklu, gdzie widnieje wygrawerowany motyw Swanflower®, informacja, że model jest wodoodporny do głębokości 30 m, oraz oznaczenie Swiss made świadczące o cenionym na całym świecie pochodzeniu mechanizmu zegarkowego.
Dwa paski pokryte niezliczonymi kryształami w złotym lub lawendowym kolorze w oprawach powlekanych rodem lub różowym złotem przymocowanych do prawdziwej skóry tworzą kryształową wstążkę zapewniającą elastyczność typową dla tkaniny.

Ten dodatek łączy w idealnych proporcjach piękno i funkcjonalność – dwa nowe modele zegarków Elis w formie niezwykle wytwornej bransolety przywodzą na myśl szyk, luksus i elegancję, które nieodłącznie towarzyszą wieczornym spotkaniom nowoczesnej kobiety.

Koperta:
Czworokątna koperta w kształcie piramidy ze stali nierdzewnej lub z powłoką PVD z różowego złota, wodoodporna do głębokości 30 metrów
Tarcza:
Srebrno-biała tarcza ze srebrno-białym elementem centralnym ozdobionym motywem promieni słonecznych i indeksami z bezbarwnych kryształów na godzinie 3, 6 i 9.
Logo Swan na godzinie 12.
Pasek:
Pasek typu Crystal Mesh z kryształami Silk Diamond Touch Light lub Provence Lavender Diamond Touch Light wyłożony od wewnątrz prawdziwą miękką skórą cielęcą w białym kolorze z zapięciem magnetycznym ze stali nierdzewnej lub z powłoką PVD z różowego złota.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

PIAZZA
Linia zegarków „Piazza” wzbogaci się w 2012 roku o dwa nowe modele. Ten charakterystyczny zegarek z tarczą o średnicy 36 mm, który wyróżnia się delikatną równowagą pomiędzy liryzmem i minimalizmem, niezmiennie budzi zachwyt szerokiego grona klientek.

I tym razem różowe złoto zajmuje zaszczytne miejsce, stanowi bowiem dominujące wykończenie modelu „Piazza Rose-Gold”. Tegoroczny model „Piazza” będzie nadal dostępny na pasku z plecionki kryształowej Crystal Mesh, kultowego materiału Swarovski, jednak tym razem pojawi się w wersji z bezbarwnymi kryształami lub z kryształami Jet Hematite, jak to ma miejsce w modelu „Piazza Jet Hematite”. Uzupełnieniem tej ponadczasowej linii będą detale ze stali nierdzewnej.
Zegarek „Piazza” wyróżnia się wyjątkowo dużą tarczą w kolorze srebrno-białym z motywem promieni słonecznych lub w kolorze ciemnoszarym, która dodatkowo podkreśla jego modny charakter. W obydwu modelach zachowano zewnętrzny pierścień pozornie podtrzymujący indeksy – każdy wykonany z czterech miniaturowych kryształów w szlifie Xilion stworzonym przez firmę Swarovski.
Na tle tych teatralnych dekoracji godziny i minuty upływają w rytmie odmierzanym przez szlifowane wskazówki pokryte rodem lub powłoką PVD z różowego złota. Także i w tych czasomierzach ręcznie mocowane, metalowe logo Swan dumnie zdobi tarczę na godzinie 12, a jego echo odnaleźć można na rowkowanej koronce osłoniętej szklanym kaboszonem. Każda bransoleta typu Crystal Mesh – czy to z bezbarwnymi, czy też z kolorowymi kryształami – jest efektownie wykończona zapięciem magnetycznym ze stali nierdzewnej lub stali z powłoką PVD z różowego złota.

Modele z linii „Piazza” wyposażone w szwajcarski mechanizm zegarkowy z powodzeniem łączą kunszt firmy Swarovski z precyzją szwajcarskich zegarmistrzów.

Koperta:
Okrągła koperta o średnicy 36 mm pokryta powłoką PVD z różowego złota lub ze stali nierdzewnej, wodoodporna do głębokości 30 metrów.
Tarcza:
Tarcza srebrno-biała z motywem promieni słonecznych lub ciemnoszara z zewnętrznym pierścieniem, z nakładanymi indeksami, z których każdy wykonany jest z 4 kryształów.
Pasek:
Pasek typu Crystal Mesh z kryształami Jet Hematite wyściełany od wewnątrz skórą, z zapięciem magnetycznym ze stali nierdzewnej lub stali z powłoką PVD z różowego złota.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Ozdobny motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.

ELIS BANGLE MINI
Ten zegarek w formie bransoletki jest doskonałym przykładem przenikania się mody i precyzyjnego zegarmistrzostwa.

Model „Elis Bangle Mini”, dla którego inspiracją była pierwsza w historii kolekcja zegarków Swarovski z 2009 roku, nadal ma formę wytwornej, szerokiej bransolety, choć obecnie jest dostępny w nowej wersji kolorystycznej: Silk Diamond Touch Light. Nowy model, który podobnie jak zegarek „Elis” posiada szlifowaną czworokątną ramkę w formie piramidy, jest dostępny w wersji z powłoką PVD z różowego złota i pojawi się w sprzedaży dopiero we wrześniu 2012 roku.

Ten zegarek z bransoletą wykonaną w całości z kryształowej plecionki Crystal Mesh zawierającej 744 miniaturowe kryształy z subtelnym satynowym efektem Silk Diamond Touch Light jest wygodną do noszenia ozdobą, która idealnie otula nadgarstek.
Pośrodku paska typu Crystal Mesh znajduje się dwupoziomowa, srebrno-biała tarcza ze srebrno-białym elementem centralnym ozdobionym motywem promieni słonecznych oraz matowym srebrno-białym zewnętrznym pierścieniem eksponującym wykonane z miniaturowych kryształów indeksy umieszczone na godzinie 3, 6 i 9 oraz logo Swan na godzinie 12. Dekiel z wygrawerowanym motywem Swanflower® kryje szwajcarski mechanizm z wbudowanym przyciskiem.

Jako idealny dodatek do stroju będący atrakcyjnym połączeniem bransoletki i zegarka, model „Elis Bangle Mini” z luksusowymi detalami wykończeniowym z różowego złota jest kluczowym elementem kolekcji na jesień 2012 roku.

Koperta:
Czworokątna koperta w kształcie piramidy z powłoką PVD z różowego złota, wodoodporna do głębokości 30 metrów.
Tarcza:
Matowy srebrno-biały pierścień zewnętrzny ze srebrno-białym elementem centralnym ozdobionym motywem promieni słonecznych, z indeksami z bezbarwnych kryształów na godzinie 3, 6 i 9.
Logo Swan na godzinie 12.
Pasek:
Bransoleta typu Crystal Mesh składająca się z 744 kryształów Silk Diamond Touch Light, wyściełana od wewnątrz alcantarą.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made.
Detale:
Motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu.

„D:LIGHT” – SWAROVSKI AVANT TIME, EDYCJA 1, AUTOR: ERIC GIROUD
Niesłabnące zainteresowanie klientów budzi koncepcja Avant Time, której początki sięgają 2009 roku, kiedy to firma Swarovski po raz pierwszy zaprezentowała swoje zegarki na targach Baselworld. Model „D:Light” zasłynął jako idealny amalgamat niebywale atrakcyjnego wzornictwa i nadzwyczajnego mechanizmu zegarkowego stworzonego przez firmę Swarovski. W 2010 roku czasomierz ten zdobył nagrodę Red Dot Award jako najlepszy projekt roku.

W 2011 roku linia „D:Light” pojawiła się ponownie wraz z trzema nowymi modelami – ze stali nierdzewnej, z powłoką PVD ze złota oraz z elastycznego tworzywa.
Sedno tego technologicznego majstersztyku stanowi 171 kryształów w szlifie „Xilion”, które tworzą czworokątną tarczę zegarka, a zarazem do złudzenia przypominają ozdobę kryształowej bransolety. Baza pod kryształy wykonana z wysokiej klasy stali nierdzewnej lub stali z powłoką PVD jest praktycznie niewidoczna, co sprawia, że do głosu dochodzi magia, a granica pomiędzy praktycznym czasomierzem a przedmiotem dekoracyjnym ostatecznie ulega zatarciu.
Zegarek jest wyposażony w owalny przycisk z logo Swan. Jego wciśnięcie uruchamia niezwykle skomplikowany mechanizm, który powoduje podświetlenie kryształów.
Na deklu widnieje wygrawerowany motyw Swanflower®, a bransoleta ze stali nierdzewnej lub z powłoką PVD jest wyposażona w wykonane ze stali nierdzewnej zapięcie motylkowe.
Wersja z elastycznego tworzywa, która była dotychczas dostępna w kolorze białym lub czarnym, zyskuje modny charakter za sprawą nowych, efektownych kolorów: czerwonego, pomarańczowego i fioletowego.
Idealnie okrągły, regulowany pasek, który można wygodnie dopasować do nadgarstka, umożliwia umieszczenie zegarka w pomysłowo skonstruowanej stacji dokującej, która doładowuje mechanizm metodą indukcyjną. Podczas ładowania ten nowoczesny zegarek o wyrazistych liniach przeistacza się tym samym w zegar pokojowy!

Model „D:Light” jako symbol synergii pomiędzy futurystycznym wzornictwem i niepowstrzymanym postępem technologicznym idealnie odzwierciedla awangardowy charakter firmy Swarovski.

Koperta:
Czworokątna koperta ze stali nierdzewnej lub z powłoką PVD z różowego złota.
Tarcza:
Tarcza złożona z 171 kryształów w stworzonym przez firmę Swarovski szlifie Xilion.
Pasek:
Bransoleta z polerowanej stali nierdzewnej, ze stali z powłoką PVD ze złota, lub z elastycznego tworzywa w kolorze białym, czarnym, czerwonym, pomarańczowym lub fioletowym.
Mechanizm:
Mechanizm kwarcowy, Swiss made, stosowany wyłącznie przez firmę Swarovski.
Detale:
Motyw Swanflower® wygrawerowany na deklu, koronka ozdobiona kaboszonem z logo Swan.Facebook
Reklama
 
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Cookies. Ukryj komunikat

COUNT:33